Jak ušetřit při praní a sušení prádla?

Newspaper

Zájem o udržitelnost a úspory zdrojů je tématem již několik let, v souvislosti s vývojem cen energií v posledních měsících získává ještě více na důležitosti a je předmětem zájmu nejen velkých společností, různých odvětví nebo vědců, ale i spotřebitelů

Důležitým kritériem při výběru domácích spotřebičů jsou tak stále více parametry související se spotřebou energie či vody. Od zavedení nových energetických štítků EU v březnu 2021 však není snadné najít spotřebiče v nejlepší energetické třídě A.

Značka Bosch proto představila nové modely praček v Serii | 6, které zaručí nejen perfektní výsledky praní, ale také vynikající energetickou účinnost. Designově se dokonale hodí k nejúčinnějším sušičkám v energetické třídě A+++.1

Nabízejí inovativní technologie, inteligentní programy a užitečné funkce, které šetří vodu, energii nebo i prací prostředky a zároveň poskytují lepší výsledky. V rámci aktuální kampaně mají zákazníci navíc možnost získat při nákupu vybraných spotřebičů Bosch až 600 EUR zpět.

ActiveWater Plus: pro minimální spotřebu vody
ActiveWater Plus zaručuje u nových praček minimální spotřebu vody. Tento osvědčený systém hospodaření s vodou, značky Bosch, ušetří až 50 % při nižších objemech prádla.3

Pomocí senzorů spotřebič automaticky zjistí, jaké je množství prádla v bubnu, a podle toho přesně upraví potřebné množství vody. Pokud tedy perete malé množství prádla, můžete ušetřit vodu – a také energii.

i-DOS: smart dávkování pracího prostředku
Proč je správné dávkování pracího prostředku tak důležité? Pokud jej používáte málo, škodí to prádlu i pračce. Bílé oblečení postupně šedne, barevně ztrácí jas a sytost, skvrny se úplně nevyperou a nerozpuštěné nečistoty se do prádla zapírají. V pračce se navíc postupně usazuje vodní kámen.

Používat více pracího prostředku také není řešením. Nadměrná dávka totiž vytvoří příliš mnoho pěny, prádlo je potřeba více máchat a zvyšuje se spotřeba vody. Na prádle většinou zůstávají zbytky pracího prostředku, což může vyvolat alergie a různé kožní reakce. Na tmavém oblečení mohou být zbytky pracího prostředku dokonce patrné.

Co s tím? Nechte dávkování na pračce. Moderní pračky si umí prací prostředek nadávkovat samy dle aktuální potřeby, a to na mililitr přesně. Se systémem i-DOS stačí naplnit zásobník. Integrované senzory rozpoznají druh látky, množství prádla v bubnu i stupeň jeho znečištění. Podle toho a nastavené tvrdosti vody pračka automaticky přizpůsobí dávku pracího prostředku.

Zásobník vydrží na přibližně 20 cyklů praní, během kterých se nemusíte vůbec o nic starat. Jednoduše vložíte prádlo do bubnu a spustíte program. Pračka se postará o vynikající výsledky a ještě vám ušetří peníze. Díky automatickému dávkování pracího prostředku i-DOS ušetříte nejen detergent, ale pračka spotřebuje také o několik tisíc litrů vody za rok méně.

Maximálně efektivní sušení
Nové sušičky Bosch Serie | 6 kombinují mimořádnou úsporu, pohodlí a šetrnou péči o prádlo. Technologie tepelného čerpadla, která opětovně využívá vytvářený horký vzduch k sušení prádla, spotřebuje až o 68 % méně energie, než by potřebovala kondenzační sušička.4

Perfektní výkon i spotřeba
Samočisticí kondenzátor se během sušícího cyklu až čtyřikrát automaticky propláchne a zbaví se chomáčů z tkanin. Spotřeba zůstává nízká a výkon vysoký.5

Žijte smart #LikeABosch a získejte až 600 EUR zpět
Do 31. července 2022 probíhá speciální akce a zákazníci mohou při nákupu vybraných spotřebičů Bosch – praček, kombinovaných praček se sušičkou, sušiček prádla, myček nádobí a chladniček – získat až 600 EUR zpět.2 Více informací a pravidla akce jsou k dispozici na: akce -bosch.sk.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora