Manuál, jak si zařídit novou kuchyni: Nakolik se řídit trendy a co je rozhodující u podlahy

Newspaper

První část třídílné série na téma zařizování kuchyně. Do jaké míry se řídit trendy, a co by mělo být rozhodující při výběru podlahy?

Trendy versus nadčasovost
Jaké jsou vůdčí barevné trendy?
Odpověděl: Dominik Zemánek, designér kuchyní Nesia

Aktuálně se těší pozornosti kuchyně v tmavých tónech. Říká se, že černá je nová bílá. Může ji alternovat antracitová, tmavě šedá, tmavě hnědá nebo barva roku 2022 od Benjamina Moora – šedozelená.

Ale pozor, netřeba se za každou cenu řídit trendy, zvláště pokud máte kuchyň v malém prostoru s nedostatkem denního světla.

Tmavý materiál krásně ladí s dekorem dřeva nebo přírodního kamene na pracovní desce a zástěně. Oblíbené jsou zejména mramory s výraznějšími žilami. Přírodní mramor však při vysokých nárocích na pracovní desku nedoporučuji.

Je to nasákavý materiál, proto se na něm vytvoří fleky od kávy, citronu, oleje či vína. V Itálii se používá běžně, skvrny tam berou jako patinu. Řešením pro náročné jsou technické kameny s dekory mramorů, které jsou vysoce odolné, nebo levnější lamináty. Záleží pouze na nárocích klienta.

K barevnosti v kuchyni je třeba říci, že stále je zájem io klasické bílé povrchy kombinované s dřevěným nebo kamenným dekorem. Komu nevyhovuje kontrastní černá ani bílá, nejčastěji vybírá teplé neutrální tóny nebo přírodní zemité odstíny.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora