Bydlejme uvědomělo nebo 6 rad, jak zařídit svůj domov ohleduplně k planetě

Newspaper

Jak si zařídit či zútulnit svůj domov udržitelně, pěkně as minimálním vlivem na planetu?

Na každém záleží
Nejekologičtější odpad je žádný odpad, to už všichni víme. Ale ruku na srdce, člověk má rád změnu a také se v průběhu života ocitneme v situacích, kdy jednoduše potřebujeme novou postel či sedačku.

Zero Waste je způsob fungování domácnosti s cílem minimalizovat odpad. Pokud vám záleží na tom, co bude, v oblasti zařizování interiéru se řiďte těmito hlavními pravidly:

1 Vybírejte precizně
Nakupujte výrobky s dlouhou životností a používejte je tak dlouho, jak je to jen možné. Svou ekologickou stopu zredukujete tím, že si rozmyslíte, co vlastně potřebujete, a nebudete tak nakupovat zbytečné oblečení, nábytek, drobnosti. Vlastněte jen to, co opravdu potřebujete. To, co využíváte jen občas, si můžete půjčit.

Ložnice s dřevěnou postelí, přírodním pleteným lustrem, laděná v bílo-růžové kombinaci barev
Zdroj: Benjamin Moore C

Co znamená FSC certifikát?
FSC je nezisková organizace, která podporuje ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Cílem je chránit lesy na Zemi a minimalizovat nelegální těžbu dřeva. Vidíme-li na výrobku logo FSG, můžeme si být jisti, že svým nákupem podpoříme šetrné lesní hospodaření.

2 Darujte a opravujte
Pokud věc už nepoužíváte, zkuste ji darovat nebo prodat. Případně si rozmyslete, jaký další rozměr by předmět mohl získat. Buďte kreativní, nábytek můžete přemalovat nebo změnit funkci používání.

No a když se vám něco doma pokazí, zvažte, jestli daný kousek neumíte opravit vy nebo někdo z vašich blízkých. Oprava možná není levný špás, ale podpoříte tím malé podnikatele, a tím i lokální ekonomiku.

3 Vyhýbejte se jednorázovým předmětům
Jednorázové plastové tašky, brčka, plastové láhve, polystyrenové obaly, jednorázové plastové příbory… Jsou to věci, které lze jednoduše nahradit opakovaně použitelnými předměty, u kterých odpad vůbec nevzniká.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora