Jak zařídit jednopokojový byt? Důležité je zachovat funkčnost a vzdušnost

Newspaper

Bydlíte v jednopokojovém bytě a nevíte si rady s tím, jak ho prakticky a hezky zařídit? Naše Kika má odpověď i na tento problém.

Koupila jsem si svůj první byt. Jedná se o starší jednopokojový bytek v panelovém domě. Zvažuji zbourat příčku mezi kuchyní a pokojem, ale nevím, jak potom jednu velkou místnost zařídit tak, aby měla hlavu i patu. Romana, Lučenec

Radí: Kristýna Falťanová, redaktorka

Funkce kuchyně, koupelny a chodby je jasná. V posledním pokoji je třeba vyřešit spaní, pracovní a jídelní koutek a obývací pokoj. Prvním krokem je tedy prostor účelně rozdělit podle vašich potřeb.

interiér s pastelově-modrou stěnou, pracovním koutkem a obývacím pokojem s bílou sedačkou a dřevěným regálem se skříňkami a otevřenými policemi

Do nejtmavšího rohu umístěte postel, k oknu postavte jídelní stůl, který může zároveň sloužit jako provizorní pracovní koutek, nebo si koutek vytvořte na nerušeném místě, zónu vymezte dvoumístnou sedačkou. Základ pro malý prostor je zaplavit jej světlými barvami.

Zařizujeme malý byt: Tajný pokoj za zrcadlemZařizujeme malý byt: Tajný pokoj za zrcadlem
Vynikajícím řešením je také nábytek na míru. Například vyklápěcí postel. Zvolte lehký nábytek, stohovatelné židle a transparentní materiály. Čím vzdušnější prostor budete mít, tím prostornější byt získáte.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora